0551 231 83 55

Tesisatçı Alibeyköy ile su kaçağı tespiti yaptırabilir , tıkalı gider borusu açtırabilir ve iyi ısıtmayan petekleri temizlettirebilirsiniz. Firmamız alanında kullanılan teknolojiyi hem takip ediyor hemde uyguluyor. Alibeyköy tesisatçı telefon 0212 674 69 83 tür.
 

Tesisatçı Alibeyköy Su kaçağı Tespit ve Gider Tıkanıklığı Açma 


Çok yakın bir geçmişe kadar su kaçağıgider tıkanıklığı veya tesisat ile ilgili problemler ilkel yöntemlerle, tahminler yürütülerek ve ev harabeye çevrilerek uzun bir sürede yapılmaktaydı. Bu eski yöntemde bazen tüm bu işlemlerin sonucunda hala sorunun çözülmediği dahi olabiliyordu. Son dönemlerde tesisat alanındaki teknolojik gelişmeler sayesinde bu iş artık aynı gün içerisinde hatta bir kaç saatte halledilebilmektedir. Bu yeni cihazlar ve aletler sizlere sayısız anlamda fayda ve kolaylık sağlar. Bunlardan birincisi binaya ve duvarlara verilen hasarı en aza indirgeyerek sizi bunların sonucunda oluşacak yüksek tadilat masrafından kurtarmasıdır. Sağladığı bir diğer fayda ise sizlere en kısa sürede eski yaşantınıza dönme imkânı sunmasıdır. Tesisatçı Alibeyköy ilgilendiği en önemli sorunlardan bir tanesi su kaçağı veya su sızıntısı denen ve oluştuğu duvarlara zarar veren problemdir. Bu cihazlardan akustik cihaz şu şekilde çalışmaktadır. Önce evdeki bütün musluklar kapatılır ve dairenin boru tesisatı binadan ayrılır. Ardından  tesisat borularına basınç verilerek akustik cihaz ile dinleme yapılır ve oluşan basınç farkından yararlanılarak su kaçağı tespit yapılabilir. Bu sorunun çözümünde kullanılan bir diğer önemli cihazsa termal kamera cihazıdır. Termal kamera cihazımızın kullanımı şu şekildedir. Önce su kaçağının olduğu boru tespit edilir ve ardından bu boruya sıcak su dökülerek suyun gidiş istikametine bakılır. Sızıntı olan bölgede sıcak suyun seyri değişir ve borudan çıkıp duvarlara veya tabana yayılmaya başlar Bu da termal kamera ile gözlenebildiği için su kaçağı tespit edilir ve ardından onarımı yapılır. Alibeyköy tesisatçı ve tesisat onarım ustalarımızın kullandığı diğer bir yöntem olan kamera yöntemi ise lavabo, klozet, banyo giderinde oluşan tıkanıklıklarda kullanılmaktadır. Küçük boyutlardaki kamera yardımıyla tıkanıklığın olduğu borunun iç kısmı görüntülenir ve tıkanıklığın olduğu yer tespit edildikten sonra basınçlı bir alet yardımıyla tıkanıklık giderilir. Ardından tıkanıklığa sebep olan yabancı maddeler veya kireç temizlenir. Tesisatçı Alibeyköy uzman, eğitimli ve tecrübeli personelleri en yeni teknolojik aletlerle donatarak hizmetinize sunmaktadır.
 

Son olarak da özellikle apartman dairelerinizdeki su kaçağı problemlerinizde alt komşunuzun da mağdur olabileceğini unutmamanızı öneririz. Aranızda huzursuzluk baş gösterebileceği gibi böyle bir durumda komşunuzun yasal işlem hakkı da bulunmaktadır. Tesisatçı alibeyköy sizlere bir telefon kadar yakın.


Web Tasarım: Horizon