0551 231 83 55

Maslak tesisatçı sizlere kış aylarında sıkça ortaya çıkan petek ve kombi ısınmama problemine karşın bazı bilgiler anlatmak istiyor. Bildiğiniz gibi Eylül ve devamındaki aylarda hava sıcaklıkları bir miktar daha düşer, doğal gaz ile çalışan kombinizin peteklerinizi tam olarak istenildiği ısılara ulaştırması beklenir. Bu durumlardan maksimum verim alabilmek herkesin hakkı fakat bir miktar özen göstermeniz ve uygun tarihlerde bazı adımların atılmasını sağlamanız da gerekli. Şimdi bu aşamalar hangi maddelerden oluşuyor, temizlik ve bakım konusunda paylaşımlarımızı aktarmaya başlayalım.
 

Tesisatçı Maslak Tıkalı Gider Açma ve Su Kaçağı Tespiti 

Maslak tesisatçı hizmetlerimiz arasına giren bir çalışmamız da petekleriniz yada kombinizi sökmeden temizlik işleminin yapılmasıdır. Bildiğiniz gibi sonbahar dönemi girdiğimizde yoğun olarak 5-6 ay boyunca kullanmaya başlarız ve ısınmamız gerekir. Tesisatlarınızın iç kısmının senede en az 1 defa yapılacak kimyasal çözünme işlemleri ile temizlenmesi sizlerin doğal gaz harcamalarınızdaki miktarlarda azalmalar sağlamanıza olanak tanıyacaktır. Şöyle açıklasak daha net olabilir. Salonunuz oldukça sıcak ve çocuk yada yatak odanız ılık ise, kombinizin derecesini biraz daha açarak istediğiniz sıcaklıklara bir miktar daha yaklaşmış olacaksınız. Fakat bu faturanızın artması anlamına gelecektir. Salon sıcak ise diğer odalarda aynı ölçülerde ısınması gerekir. Bunu sağlamanın yolu kombi derecesini açmak değil, ısınmayan radyatörlerinizi kontrol etmek, oksijen tahliyesi yapmak, suyun her tarafa eşit miktarlarda gelecek şekilde ayarlanması, peteklerinizin yeteri kadar işlevsel çalışıp çalışmadığının kontrolü ve uzman ekibimiz tarafından yapılacak tetkikler sonucunda verimli aşamalara geçebiliriz. Peteklerinizi yada kombinizi sökmeye asla gerek yok. Temizlik makinamız ve filtre (peteklerdeki çamur, tortu, balçık gibi cisimleri temizleyen araç) sistemimiz ile kombi ve peteklerinizdeki tüm suyun temizlenerek devir daim edilmesi ve bunun yanında peteklerin ısınma problemlerinin de ortadan kaldırılması muhtemeldir. Bu iş çok zahmetli olmayıp, bir miktar zaman istediği açıktır. Size önerimiz doğal gaz kullanımı artırmak yerine bu işlemi Maslak tesisatçı firmamız aracılığı ile kontrollerin sağlanmasına olanak tanımanız ve büyük masraflar yerine küçük bazı adımlar ile kalıcı çözümleri elde etmenizdir.
 

Isınma sorunları binalarda yaşayanlar için önemli olduğu kadar özellikle yaşlı ve çocuklar daha kırılgan yapıda yer alabilirler. Soğuğa maruz kalmanız bazı hastalıklarında görülmesine olanak tanıdığından dolayı sözlerimizi önemsemeniz ve dikkat etmeniz dileğiyle, iyi günler dileriz. Unutmayın maslak tesisatçıbir telefon kadar yakınınızda.


Web Tasarım: Horizon