0551 231 83 55

Akatlar tesisatçı telefon 0212 417 21 87 , Cihazla su kaçağı tespiti , Robotla tıkalı gider açımı ve petek temizliği işleriniz garantili olarak yapılır. Akatlardışı servis için merkez telefonumuzu arayınız. Firmamızda İstanbul geneli hizmet veren firmalar listelenmiştir firma seçiminde teknolojiyi kullanan tesisat servisleri ön planda tutulmaktadır. Yapılan her türlü tesisat işlemi e-tesisatci tarafından 1 yıl garanti kapsamındadır.
 

Tesisatçı Akatlar Su Kaçağı Tespit Cihazı 


Yakın geçmişte ilerleyen teknolojik gelişmeler sayesinde tesisat alanında geliştirilen teknik cihazların kullanılmasıyla modern tesisatçılık doğmuştur. Daha önce klasik yöntemler kullanılarak yapılan tesisat ve tadilat işleri yerini daha pratik ve daha temiz yöntemlere ve tekniklere bırakmıştır. Bu yeni teknolojinin getirdiklerine bakacak olursak; en başta su kaçağı konusuna köklü değişiklikler girmiştir. Bu cihazlardan bir tanesi termal kamera aletidir. Bu teknolojik aletin kullanımı şu şekildedir. Önce kaçağın olduğu boruya kaynar su dökülür ve daha sonra termal kamera ile sıcak su gidiş yönü boyunca izlenir. Kamera ekranında oluşan görüntü sonucunda borunun kaçak yaptığı nokta tespit edilir ve onarım işlemi de sadece o noktada kırma işlemi yapılarak yapılır ve böylece eve en az hasar verilerek tadilat yapılmış olur. Akatlar tesisatçı olarak kullandığımız bir diğer su kaçağı tespit yöntemimiz ise akustik cihaz yardımıyla su kaçağı tespitidir. Bu yöntemde ise kaçağın incelenmesinden ve bulunmasından önce evdeki muslukların tümü kapatılır ve dairenin su tesisatı apartmandan ayrılır. Daha sonra iç tesisattaki borulara basınç uygulanır ve akustik cihazla dinlenir. Bu teknikle basınç değişiminden faydalanılarak borudaki kırık vs tespit edilir. Su tesisatıyla ilgili bilinen ikinci bir sorun ise tıkanma problemidir. Lavabo, alaturka tuvalet veya klozet tıkanıklığı, banyo giderinin tıkanması gibi benzer şeyler bu kategoride değerlendirilir. Bu sorunlar için de kameralar ve bilgisayarlı cihazlar kullanılır. Tıkanıklığın olduğu gidere kamera sokulur ve çıkan görüntü bilgisayardan izlenir. Tıkalı olan yer basınç yardımıyla açılır ve oradaki yabancı cisimler çıkarılır. Tüm bu teknik yöntemlerle eski yöntemlerde olan tahmine dayalı, evi harabeye çeviren ve bazen de sorunun hala devam edebileceği tadilat işlemleri geride kalmıştır. 

 
Akatlar tesisatçı olarak Akatlar ilçemizde ikamet eden halkımıza önemle belirtmek istediğimiz bir diğer konu ise evinizde su kaçağının olması durumunda bir an önce tadilat işlemini güvenilir bir firmaya yaptırmanızdır. Zira su kaçağının onarılmaması durumunda faturalarınız şişer, duvarlarınızın ve ev zemininin boyası ve sıvası bu kaçak nedeniyle bozulur ve daha da önemlisi eğer alt komşunuz varsa onların tavanından su damlayabilir. Bu nedenle de aranızda huzursuzluk çıkabilir ve hatta sizi şikâyet etme hakları ve dava açabilme hakları da bulunmaktadır. Bu gibi sebeplerle Akatlar tesisatçı olarak size duruma müdahale edilmesini sağlamanızı öneririz. Biz de Akatlar tesisatçı olarak teknolojinin imkânlarından faydalanarak ve bu işlerin eğitimini almış, tecrübeli ve alanında uzman teknik ekibimizle Akatlar halkımızın hizmetindeyiz. 

Web Tasarım: Horizon